تعمیر چیپست لپ تاپ های اچ پی HP | تعمیر چیپست لپ تاپ های اچ پی مانند سایر قطعات آن عملی کاملا تخصصی و حساس می باشد که نیازمند وجود مهندسین و تکنسین های آشنا با علم تعمیر لپ تاپ اچ پی در رشته ی الکترونیک و تعمیرات تخصصی لپ تاپ  می باشد.

 

تعمیرات تخصصی چیپ لپ تاپ HP

تعمیر چیپست لپ تاپ اچ پی HP

تعمیر چیپست لپ تاپ اچ پی HP

 

کارشناسان و مهندسین ما در بخش تعمیرات چیپست ،  برد لپ تاپ اچ پی و دوره های تخصصی  تعمیرات لپ تاپ را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و قادر به انجام تعمیرات چیپست با استفاده از تکنولوژی روز با تمامی استاندارد های لازم هستند. تسلط به بخش های مختلف و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد هریک از مدلهای متنوع و بی شمار  لپ تاپ های اچ پی، باعث شده  که مهندسین ما قادر به عیب‌یابی و تعمیر صحیح دستگاه شما با بهترین خدمات در حداقل زمان باشند.

 

 

 

 

 

 

شما می توانید با مراجعه به نمایندگی مجاز اچ پی از تمامی خدمات مربوط به لپ تاپ های اچ پی در حوزه ی تعمیرات برد و چیپست ها آن  برخورددار شوید، تیم کارشناسی ما با گذراندن دوره های تخصصی تعمیر لپ تاپ اچ پی قادراند تمامی اختلالات در حوزه ی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری را رفع ایراد کنند.

 

 

 

وظیفه چیپ لپ تاپ اچ پی چیست

تعمیر چیپست لپ تاپ اچ پی HP

تعمیر چیپست لپ تاپ اچ پی HP

چیپست ها تراشه های الکتریکی در قلب لپ تاپ های اچ پی می باشند، وظیفه و عملکرد این قطعات بسیار حساس و دقیق است به طوری که عدم وجود چیپست می تواند اختلال شدیدی در روند لپ تاپ شما ایجاد کند .بسیاری از لپ تاپ ها بدون چیپست قادر به روشن شدن و تصویر دادن نیستند و حتما باید تعمیر و یا تعویض شوند.

 

چیپ ها قطعه هایی به عنوان مدیریت و کنترل کننده ی لپ تاپ های HP می باشند و به طور کل می توان آنها را به عنوان یک مغز متفکر در قلب لپ تاپ دانست ؛ با این وجود خطرات زیادی چیپ ها را تهدید می کند و این قطعه ها باید در مقابل تهدیدات موجود محافظت کامل بشوند.

 

چه خطراتی برد و چیپ را تهدید می کنند

در اینجا در رابطه با دو خطر احتمالی، که سلامت لپ تاپ را به خطر می اندازند توضیح می دهیم.

ضربه : ضربات اصلی ترین دشمن هر کالای الکترونیکی می باشند.ضربات سنگین به لپ تاپ در قدم اول می تواند  قاب و نمایشگر شما را تهدید کند و بعد از آن هم می تواند آسیب جدی به برد لپ تاپ شما برساند .لپ تاپ ها به دلیل سبکی و کوچک بودن از نظر ابعادی ، به راحتی قابل حمل می باشند در این راه اصلی ترین دشمن آنها ضربه های ناگهانیست ! برخورد لپ تاپ با یک جسم سخت می تواند آسیب بسیار زیادی به تمامی قطعه های تشکیل دهنده برساند و البته برای درست کردن آن نیز هزینه و وقت زیادی را باید صرف کرد.

 

آب: ورود هر گونه آب و مایعات به لپ تاپ های اچ پی می تواند خسارت های سنگینی را به این دستگاه ها وارد کند. بیشترین و رایج ترین نوع خسارت به برد لپ تاپ ها ورود آب به درون این دستگاه ها می باشد که سریعا برد را از کار می اندازد.

 

 

چیپست لپ تاپ اچ پی

چیپ ها مجموعه ای از قطعه های ریز بروی برد اصلی ( مادربرد ) لپ تاپ اچ پی می باشند که جزء اصلی ترین قطعات تشکیل دهنده ی لپ تاپ به شمار می آیند.هر گونه مشکل درون مادربرد ها عملکرد کلی سیستم شما را به هم می ریزند. وظیفه ی اصلی مادربرد کنترل و ارتباط قطعات با یکدیگر می باشد. لپ تاپ های اچ پی با بهرهگیری از چیپ ها توانایی تعیین وظایف دیگر قطعات تشکیل دهنده را دارند . در کل تمامی قطعات برای کار کردن نیازمند یک سیستم هدایت کننده و فرماندهی دارند و این وظیفه را برد لپ تاپ با کمک چیپ ها به عهده گرفته است.

 

لپ تاپ HP تعمیر چیپست ها

 

چیپست های  زیادی درون لپ تاپ وجود دارد  که در رابطه با آنها اطلاعات مختصری نیز داریم. از سری چیپست های مهم لپ تاپ های پیشرفته HP می توان به CPU اشاره کرد . سی پی یو هسته ی اصلی مدیریت و کنترل لپ تاپ های اچ پی می باشند ؛ این قطعه یکی از اصلی ترین قطعات تشکیل دهنده ی هر لپ تاپی می باشد که باید از آن به خوبی حفاظعت کرد. سی پی یو مخفف Central Processor Unit می باشد ، این کلمه به معنی واحد مرکزی پردازنده است.

 

وظیفه ی اصلی CPU

از اصلی ترین وظایف  CPU لپ تاپ های اچ پی می توان به ، مدیریت کلی و پردازش لپ تاپ ، کنترل بی واسطه بروی برد اصلی ، بررسی تمامی الگوهای محاسباتی و عملکرد های هوشمند لپ تاپ و … اشاره کرد.

چیپست هایی چون SB ، SB ، GPU و… در لپ تاپ وجود دارد که عملکرد صحیح آنها برای لپ تاپ بسیار حیاتیست.

 

وظیفه ی اصلی GPU

GPU همان کارت گرافیک موجود درون لپ تاپ های اچ پی می باشد و با استفاده از آن توانایی اجرا و انجام کارهای گرافیکی با لپ تاپ را داریم. وظیفه ی گرافیک در لپ تاپ های اچ پی بسیار مهم می باشد و نمی توان آن را نادیده گرفت. در طول پیشرفت و تکامل تکنولوژی  ، وظیفه و نوع گرافیک ها بسیار کامل و هوشمند شدند.

 

برا کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برد و چیپست لپ تاپ های اچ پی HP می توانید با مهندسین و مشاوران ما در نمایندگی مجاز اچ پی تماس حاصل فرمایید 

 

تعمیر چیپست لپ تاپ اچ پی HP

تعمیر چیپست لپ تاپ اچ پی HP

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.