نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP  | نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش کارتریج های اچ پی | برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی ۰۲۱-۸۹۳۹۲ تماس حاصل فرمایید نمایندگی رسمی اچ پی

 


 

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

 

 

ابتدا سعی به معرفی کارتریج های اچ پی و نوع مواد مصرفی درون آن ها می پردازیم و با نوع کار آنها آشنا می شویم.  در حالی که بسیاری از کاربران و مصرف کنندگان کاملا با این محصولات آشنا هستند اما همچنان برخی از مردم بر این باورند که جوهر و تونر هیچ تفاوتی از نظر شکل ، نوع کار ، نوع پردازش و … ندارند ، اما در واقع کارتریج لیزری و جوهرافشان دو محصول جدا هستند و کاملا با یکدیگر فرق می کنند.  البته هدف این دو نمونه کارتریج یکسان است اما ترتیب و عملکرد آنها کاملا منحصر به فرد می باشد.

 

 

 

 

 

 

کارتریج های جوهری از نظر عملکرد و ظاهر کاملا متفاوت با نسل لیزری می باشند در این کارتریج ها جوهر به صورت مایع بروی سطح کاغذ اسپری می شود و زمانی را باید به خشک شدن کامل آن تعلق داد، در حالی که تونر پر کننده بر اساس برق استاتیک و فیوزر بخاری (هیتر) برای چاپ بر روی کاغذ است. اساسا، باتری تونر در درام چاپگر باقی می ماند، بنابراین فریزر بخاری گرم کننده تونر را بر روی صفحه خاموش می کند.

در رابطه با تونر ها ، تونر ها مدل های متفاوتی دارند که هر یک به تنهایی منبع تغذیه کننده ی یک پرینتر لیزری جدا می باشند. تونر ها نیز از نظر کیفیت ، سرعت و حتی ظاهر با کارتریج های جوهری متفاوت اند و فقط قابل استفاده در پرینترهای لیزری می باشند.

 

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

برای رسیدن به یک هدف دلخواه و استاندارد در دستگاه های چاپ ، بدون هیچ توجه ایی به مدل و سال ساخت پرینتر ، سرویس و نگهداری صحیح از دستگاه چاپگر بسیار مهم می باشد. هر دستگاهی بدون مراقبت از بین می رود.

مهم نیست که شما از کارتریج اورجینال، سازگار یا کارتریج شارژی استفاده می کنید، اگر از پرینتر جوهرافشان خود مرتب استفاده نکنیداحتمال خشک شدن جوهر و بسته شدن نازل ها وجود دارد. اگر از آن نگهداری نشود می تواند اختلالات بیشتر در دریگر قطعات پرینتر به وجودد آورد و حتی ممکن است چاپگر شما به طور کامل از بین برود.

 

 

 

 

 

 

درام پرینترهای اچ پی | نمایندگی HP

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

استوانه ایی سبز رنگ در قطعات کارتریج لیزری به نام درام وجود دارد  که به تنهایی بکی از مهمترین قطعات کارتریج های پرینترهای لیزری به حساب می آیند.

وظیفه ی اصلی درام های پرینتر های لیزری انتقال تونر کارتریج لیزری بروی کاغذ می باشد

نقش درام ها در کارتریج های لیزری بسیار مهم می باشد بنابراین ممکن است شما از بهترین تونر استفاده کنید ولی در نظم کاری درام کارتریجتان اختلال باشد این مسئله  و کار نکردن صحیح درام بسیار بروی کیفیت چاپ شما تاثیر می گذراد و ممکن است کیفیت چاپ باب میلتان نباشد.

ذرات تشکیل دهنده ی درام های لیزری مواد سلنیوم  می باشند که به شدت به نور واکنش نشان می دهند و حساس می باشند   با تولید برق یا نور لیزری در درام، تونر می تواند بر اساس سفارش فرستاده شده توسط نور لیزری، عملیات خود را بروی کاغذ انجام دهد.

 

 

چرا کاغذ در پرینترهای اچ پی گیر می کند

ممکن است گیر کردن کاغذ درون پرینتر های اچ پی دلایل زیادی داشته باشد اما ساده ترین راه می تواند جا گذاشتن کاغذ درون چاپگر شما باشد .احتمال دارد یک قطعه کاغذ را در در چاپگر جا گذاشته باشید و  حتی احتمال دارد در بخش ورودی و خروجی دستگاه پرینتر شما کاغذ گیر کرده باشد ، اگر در این بخش کاغذی گیر کرده بود می توانید به راحتی آن را در بیاورید. با نگاه کردن به قسمت های مختلف چاپگر و باز کردن زبانه های چاپگر، کاغذ را جدا کنید. همچنین به پایین چاپگر نگاه کنید، زیرا ممکن است یک پنل برای کشیدن کاغذ مشتق شده وجود داشته باشد.
چاپگرهای قدیمی به دلیل جذب رطوبت هوا کاغذها را به صورت دو یا چند تایی می کشیدند که این خود به تنهایی دیلیل قفل شدن کاغذ می باشد، پس اگر از چاپگرهای قدیمی استفاده می کنید از خشک بودن کاغذ خود مطمئن شوید.

 

 

هد کارتریج پرینترهای جوهرافشان اچ پی

اگر پرینتر جوهرافشان شما صفحات را به صورت خالی چاپ می کند، اما سطوح سطحی شما طبیعی است،  احتمال این که مشکل از هد پرینتر جوهرافشان شما باشد زیاد است. ممکن است پس از   آخرین چاپ خود، برخی از جوهرها در کارتریج ها خشک شده اند. این موضوع چاپگرها را متوقف می کند و اجازه نمی دهد جوهر به کاغذ منتقل شود. برای رفع این مسائل، هد پرینتر نیاز به تمیز شدن دارد .

 

چگونه هد پرینتر را تمیز کنیم؟

دستمال مرطوب و خیسی را زیر هد کشیده و با یک دست آن را محکم نگه داشته و با دست دیگر هد را به جهات مختلف حرکت دهید. اگر وقت داشتید مکان اولیه در پرینتر که هد را از آنجا برداشتید، نیزتمیز کنید. چرا که بسته به تجربه ما، در این مکان نیز بخشی از جوهرهای خشک شده که با گرد و خاک نیز مخطوط شده است وجود دارند.

هنگامی که همه چیز را تمیز کردید، سیم برق را به پریز وصل کنید. چاپگر را دوباره روشن نمایید و برای اطمینان برگه ای را بصورت تست چاپ کنید.

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP  | مرکز تعمیرات مجاز اچ پی با بهره گیری از بروزترین تجهیزات توانسته تمامی اختلالات و ایراد ها را با کمک کارشناسان دوره دیده خود به راحتی پشت سر بگذارد. همچنان شما میتوانید پیش از مراجعه به نمایندگی مجاز مشکلات و پرسش های خود را با کارشناسان ما به صورت تلفنی مطرح کرده و از آنها راهنمایی های لازم را دریافت کنید(۸۹۳۹۲-۰۲۱)

 

 

فوم رول کارتریج های اچ پی

فوم رول یکی از قطعات مهم کارتریج های پرینترهای لیزری اچ پی می باش. البته باید اضافه کرد که بین فوم رول و غلطک رولی کارتریج های لیزری تفاوتی وجود ندارد. فوم رول ها  از رول های لاستیکی مخصوصی ساخته می شوند و درصد آسیب پذیری و خرابی این قطعه در کارتریج بسیار پایین تر از سایر قطعات می باشد اما دلیل آن چیست ؟  جنس و نوع ساخت فوم رول ها متفاوت می باشد اما با این که احتمال آسیب پذیری پایینب دارند ولی توجه زیادی به این قطعه داشته باشید.

 

 

برای دریافت مشاوره در رابطه با کارتریج های لیزری/ جوهرافشان و قطعات آن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

 

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

نمایندگی اچ پی تعویض قطعات کارتریج HP

تفاوت بین کارتریج لیزری اورجینال و تقلبی

ممکن است تونر کارتریج های لیزری با دستگاه لیزری ما ناسازگار باشند و از نظر کیفیت و عمر بسیار عملکرد نسبتا پایینی داشته باشند و در آخر ممکن است با پرداخت هزینه ی کم نسبت به کارتریج های اورجینال مجبور شویم تعداد زیادی کارتریج غیر اورجینال بخریم که برای کار ، و دستگاه چاپگر ما ثمری نداشته باشند

هر برند و شرکتی برای شخصی سازی ، از تونر های اورجینال به گونه ایی متفاوت تری استفاده کند ، در این صورت تونر استفاده شده مشکلی ندارد و اورجینال می باشد اما تغییراتی در آن حاصل شده که ممکن است به دستگاه شما سازگار نباشد و موجب خرابی پرینتر شود ، باید سعی کرد برای خرید تونر مناسب ،حتما تونر مرتبط با کارتریج و برند پرینتر خود را انتخاب کنید

ارزان بودن تونرهای غیر فابریک بزرگترین ویژگی این محصول می باشد ، به دلیل قیمت بالای تونرهای اورجینال این تونرها با قیمتی مناسب تر درون بازار قرار گرفته اند.

 

 

گارانتی محصولات اچ پی نمایندگی HP

لازم به ذکر است تمامی محصولات HP در این مرکز دارای ۱ سال گارانتی معتبر می باشد که شما می توانید بدون کوچکترین مشکل آن را تهیه کنید.

( برای کسب از اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره ی ۸۹۳۹۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید )

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:۸۹۳۹۲-۰۲۱

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.